Можливості та перепони розвитку вапняної промисловості

28-29 вересня 2018 року в м. Одеса відбулася чергова бізнес-конференція УАВП на тему:

«Можливості та перепони розвитку вапняної промисловості: проміжні підсумки роботи галузі у 2018 році».

У заході взяли участь близько 70 учасників, які представляють 40 підприємств та організацій різних галузей: видобувачі вапняків і виробники вапна, виробники будівельних матеріалів, перевізники, представники металургійної галузі, інфраструктури. Серед інших, учасниками конференції стали представники найбільших вапнякових кар’єрів країни: Новотроїцьке РУ, ПрАТ «Тернопільський кар'єр» та групи компаній Гірничодобувна промисловість. Традиційними учасниками конференції стали члени асоціації: група Укрспецизвесть, Дніпровський завод будівельних матеріалів, Актіс груп, ТОВ «ТЕП Вертикаль» та ін.

Міжнародний характер конференції забезпечила участь найбільших іноземних компаній вапняного ринку, серед яких вже традиційно представники компаній LHOIST, Carmeus, SMA Mineral AS.

Окрім традиційного огляду стану та тенденцій ринку, конференція включала три основні тематичні блоки:

- екологічний блок (тема викидів, впровадження в Україні системи моніторингу та звітності);

- аграрний блок (тема популяризації використання продукції вапняної промисловості в агропромисловому комплексі, використання стимулюючих інструментів);

- логістичний блок (проблеми у залізничних поставках продукції вапняного ринку та можливості їх вирішення).

Конференцію відкривав виступ президента УАВП Михайла Корилкевича, який коротко згадав про історію асоціації та представив її нових членів:  ТОВ «МЗ «Дніпросталь» (група Інтерпайп), ТОВ «Енерджи продакт», ТОВ «СП СУГП «Імтрекс» та асоційованого члена асоціації СЗАТ «КварцМелПром» (Білорусь).

Виконавчий директор УАВП Роман Гладуненко зробив ґрунтовну доповідьпро сучасний стан і тенденції розвитку галузей добування вапняку та виробництва вапна, динаміку і прогнози розвитку в контексті загальної ситуації в економіці країни. Попри очікування та попередні прогнози, в 2018 році на ринку вапняку не очікується зростання, при цьому, у виробництві передбачається спад і ситуацію дещо виправляє лише подальше зростання імпорту. Натомість, на ринку вапна очікується незначне зростання. У загальному було окреслено наступні тенденції: зростання імпорту в абсолютних та відносних значеннях, призупинення суттєвого збільшення виробництва у лідерів та припинення діяльності окремих менших кар’єрів, що в цілому сприятиме зростанню цін, «підтягуванню» їх до рівня імпортних. На ринку вапняку і вапна продовжується тенденція збільшення «вільного» ринку, на «вільний» ринок вапна активно виходять великі гравці-металурги.

Робочий день конференції закінчувався розглядом надважливої для розвитку галузі теми – логістики і, зокрема, проблеми залізничних перевезень. Спершу Володимир Іващук, Голова правління Асоціації «Український логістичний альянс» (УЛА), представив доповідь про актуальний стан Укрзалізниці, її наявні внутрішні та зовнішні проблеми. Насамкінець, Олег Коновалов, начальник відділу логістики ПрАТ «Тернопільський кар’єр», розповів про шлях розбудови логістичної функції на своєму підприємстві, яка, в сукупності з розвитком інших напрямків, дозволила увійти компанії у число лідерів галузі. Логістичний блок конференції підсумувався повідомленням про спільне спрямування від УАВП і УЛА листа на ПАТ «Укрзалізниця» з описом надзвичайних масштабів проблеми (тільки по  ПрАТ «Тернопільський кар’єр» недоотримання ПАТ «Укрзалізниця» через неефективну роботу складають розрахунково 365 млн. грн. за рік) та координацію зусиль двох асоціацій щодо оптимізації роботи державного перевізника по обслуговуванню вапнякової галузі.

Перший день конференції завершився імпровізованими відвертими виступами представників інших передових компаній вапнякового ринку: Юрія Фрідмана (Новотроїцьке РУ) та Володимира Авраменка (група «Гірничодобувна промисловість»), які відзначили основні проблеми та очікування щодо розвитку ринку, серед яких необхідність збільшення вітчизняних цін на вапнякову продукцію до рівня імпортованої сировини та гостра потреба знімання логістичних обмежень, які накладають залізничні перевезення.

У своєму виступі, який відкривав конференцію, президент асоціації Михайло Корилкевич анонсував річну звітну конференцію УАВП, яка відбудеться у грудні, і взяти участь в якій зможуть тільки члени асоціації.

Источник: "АКТИС ГРУПП"

 

© 2019 ЧАО «Новотроицкое РУ»